Makijaż permanentny ust – to idealne rozwiązanie dla osób które marzą o trwałych, pełnych, nasyconych kolorem ustach. Jeśli też męczy Cię nieustanne poprawianie koloru ust szminką, to makijaż permanentny jest dla Ciebie. Nasze wieloletnie doświadczenie to gwarancja wysokiej jakości, bezpieczeństwa i naturalnego wyglądu ust. Chętnie podpowiemy jaki kolor pigmentu wybrać, aby były perfekcyjne, bez względu na okoliczności.

Makijaż permanentny ust - wskazania

Makijaż permanentny pozwoli Ci się cieszyć z pięknych, podkreślonych ust w każdej sytuacji. To idealne rozwiązanie dla kobiet które:

Mają problem z samodzielnym makijażem ust

Mają asymetrię ust

Boją się rozmazać usta w najmniej odpowiednim momencie

Są zmęczone ciągłym poprawianiem szminki

Makijaż permanentny ust - jak wygląda zabieg?

Makijaż permanentny ust - nasze realizacje

Przeciwwskazania

Cukrzyca

Choroby nowotworowe

Przyjmowanie sterydów

Epilepsja

Trwające infekcje wirusowe lub bakteryjne

Ciąża oraz okres laktacji

Opryszczka

Powiększanie ust (miesiąc od wykonania)

Alergia na barwniki

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych

Hemofilia

Choroby dermatologiczne

Trwająca radio lub chemioterapia

Zasady pielęgnacji po makijażu permanentnym ust

Co się dzieje po zabiegu:

 • Tuż po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Jest to stan przejściowy i normalny, który szybko mija. Makijaż permanentny, zaraz po zabiegu, jest ciemniejszy i bardziej wyrazisty. Może wydawać Ci się, że efekt jest przerysowany i za mocny, a po zabiegowa opuchlizna sprawia czasem, że również niesymetryczny.
 • Pamiętaj, że jest to naturalna reakcja. W ciągu kilku dni od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać i znacząco blednąć. Po wyłuszczeniu efekt jest delikatniejszy, a kolor jaśniejszy. Przez okres do 6 tygodni pigment stabilizuje się w skórze i przyjmuje kolor docelowy. Dopiero po tym okresie widoczny jest efekt końcowy.
 • Dlatego właśnie konieczna jest druga wizyta – dopigmentowanie. Służy ona ewentualnemu uzupełnieniu braków oraz przyciemnieniu koloru.
 • Pamiętaj jednak, że makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy i nigdy nie będzie on tak wyglądał. Ma on dawać lekki, naturalny efekt, dopasowany do Twojej urody również wtedy, kiedy jesteś bez makijażu.

Jedną z ważniejszych rzeczy wpływających na efekt końcowy makijażu permanentnego jest pielęgnacja pozabiegowa. Musimy szczególnie dbać o zachowanie higieny – dobrym rozwiązaniem po umyciu twarzy jest używanie jednorazowych papierowych ręczników

Pielęgnacja po zabiegu:

 • Przez 24h nie spożywaj alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę (cola, kawa).
 • Przez pierwsze 3 godziny, co 30 min. oraz przed pójściem spać przemywaj makijaż wacikiem lub chusteczką higieniczną nasączoną mineralną lub przegotowaną wodą aby oczyścić okolicę zabiegową. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu ust, absolutnie zabronione jest ich pocieranie.
 • Nie wykonujemy zimnych okładów na okolicę zabiegową.
 • Od trzeciego dnia po zabiegu smarujemy usta dwa razy dziennie (rano i wieczorem) preparatem przekazanym przez linergistkę. Preparat nakładamy ZAWSZE czystym patyczkiem kosmetycznym. Nakładana warstwa musi być cienka, ledwie widoczna a usta jedynie zwilżone preparatem.
 • Przez cały czas, do zejścia strupka, przemywamy usta 2 razy dziennie (rano oraz wieczorem) wacikiem nasączonym octeniseptem. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu ust, absolutnie zabronione jest ich pocieranie – może to doprowadzić do zerwania strupka.
 • Przy kąpieli, myciu głowy lub zmywaniu makijażu staramy się aby detergenty do mycia nie miały styczności z okolicą zabiegową. Po kąpieli bezwzględnie przemywamy usta octeniseptem.
 • Przez cały okres gojenia (ok 2 tygodnie) zabronione jest zrywanie, zdrapywanie, ścieranie łuszczącego się pigmentu. Spowoduje to nieestetyczne ubytki oraz może doprowadzić do zmiany ich koloru.
 • Przez okres minimum 2 tygodni od wykonania zabiegu nie należy korzystać z basenu i sauny oraz nie należy się opalać. Zaleca się również, na okres gojenia, zrezygnować z intensywnych treningów fizyczny.
 • Absolutnie zabronione jest wykonywanie makijażu na lub w bardzo bliskiej odległości okolicy zabiegowej!

Polecamy także

Makijaż permanentny brwi

W salonie Ikhakima Beauty  oferujemy także makijaż permanentny brwi, który dodaje charakteru twarzy i równoważy cały jej wygląd. Jeśli chcesz podkreślić swoje brwi, lub je poprawić – bo może są one nierówne lub przerzedzone, jest to idealny makijaż dla Ciebie.

Makijaż permanentny ust Łódź

Wykonujemy makijaż permanentny ust w Zgierzu, który znajduje się ok. 15 km od Łodzi. Makijaż permanentny ust to piękne, wyraźnie zarysowane usta. Jeśli o takich marzysz zapraszamy wszystkich klientów z Łodzi, Zgierza i okolic.

Możliwość płatności ratalnej

W naszym salonie masz możliwość płatności ratalnej. 

Nie musisz dłużej czekać z realizacją swoich marzeń. Możesz rozłożyć kwotę usługi na wygodne 4, 8 lub 12 rat i zapłacić później. 

W gabinecie nie musisz mieć ani karty, ani gotówki. Wystarczy, że zostawisz nam swój numer telefonu, a pracownicy Medi Rat skontaktują się z Tobą ustalając wszystkie szczegóły. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? 

Zapraszamy do zakładki “Płatność ratalna”.