Makijaż permanentny ust – to idealne rozwiązanie dla osób które marzą o trwałych, pełnych, nasyconych kolorem ustach. Jeśli też męczy Cię nieustanne poprawianie koloru ust szminką, to makijaż permanentny jest dla Ciebie. Nasze wieloletnie doświadczenie to gwarancja wysokiej jakości, bezpieczeństwa i naturalnego wyglądu ust. Chętnie podpowiemy jaki kolor pigmentu wybrać, aby były perfekcyjne, bez względu na okoliczności.

Makijaż permanentny ust - wskazania

Makijaż permanentny ust daje Ci komfort codziennego życia bez konieczności ciągłego poprawiania i nanoszenia tradycyjnej szminki. Możesz zawsze mieć pewność, że Twoje usta będą wyglądały nienagannie, niezależnie od sytuacji czy pory dnia. Bez względu na to, czy jesteś na spotkaniu biznesowym, romantycznej kolacji czy treningu w klubie fitness, Twój makijaż ust będzie trwały i piękny. To idealne rozwiązanie dla kobiet które:

Mają problem z samodzielnym makijażem ust

Mają asymetrię ust

Boją się rozmazać usta w najmniej odpowiednim momencie

Są zmęczone ciągłym poprawianiem szminki

Makijaż permanentny ust - jak wygląda zabieg?

Makijaż permanentny ust - nasze realizacje

Przeciwwskazania

Cukrzyca

Choroby nowotworowe

Przyjmowanie sterydów

Epilepsja

Opryszczka

Ciąża oraz okres laktacji

Hemofilia

Alergia na barwniki

Choroby dermatologiczne

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych

Powiększanie ust (miesiąc od wykonania)

Trwające infekcje wirusowe lub bakteryjne

Trwająca radio lub chemioterapia

Zasady pielęgnacji po makijażu permanentnym ust

Co się dzieje po zabiegu:

 • Tuż po wykonaniu zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Jest to stan przejściowy i normalny, który szybko mija. Makijaż permanentny, zaraz po zabiegu, jest ciemniejszy i bardziej wyrazisty. Może wydawać Ci się, że efekt jest przerysowany i za mocny, a po zabiegowa opuchlizna sprawia czasem, że również niesymetryczny.
 • Pamiętaj, że jest to naturalna reakcja. W ciągu kilku dni od zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać i znacząco blednąć. Po wyłuszczeniu efekt jest delikatniejszy, a kolor jaśniejszy. Przez okres do 6 tygodni pigment stabilizuje się w skórze i przyjmuje kolor docelowy. Dopiero po tym okresie widoczny jest efekt końcowy.
 • Dlatego właśnie konieczna jest druga wizyta – dopigmentowanie. Służy ona ewentualnemu uzupełnieniu braków oraz przyciemnieniu koloru.
 • Pamiętaj jednak, że makijaż permanentny to nie makijaż wieczorowy i nigdy nie będzie on tak wyglądał. Ma on dawać lekki, naturalny efekt, dopasowany do Twojej urody również wtedy, kiedy jesteś bez makijażu.

Jedną z ważniejszych rzeczy wpływających na efekt końcowy makijażu permanentnego jest pielęgnacja pozabiegowa. Musimy szczególnie dbać o zachowanie higieny – dobrym rozwiązaniem po umyciu twarzy jest używanie jednorazowych papierowych ręczników

Pielęgnacja po zabiegu:

 • Przez 24h nie spożywaj alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę (cola, kawa).
 • Przez pierwsze 3 godziny, co 30 min. oraz przed pójściem spać przemywaj makijaż wacikiem lub chusteczką higieniczną nasączoną mineralną lub przegotowaną wodą aby oczyścić okolicę zabiegową. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu ust, absolutnie zabronione jest ich pocieranie.
 • Nie wykonujemy zimnych okładów na okolicę zabiegową.
 • Od trzeciego dnia po zabiegu smarujemy usta dwa razy dziennie (rano i wieczorem) preparatem przekazanym przez linergistkę. Preparat nakładamy ZAWSZE czystym patyczkiem kosmetycznym. Nakładana warstwa musi być cienka, ledwie widoczna a usta jedynie zwilżone preparatem.
 • Przez cały czas, do zejścia strupka, przemywamy usta 2 razy dziennie (rano oraz wieczorem) wacikiem nasączonym octeniseptem. Przemywanie polega na delikatnym dotykaniu ust, absolutnie zabronione jest ich pocieranie – może to doprowadzić do zerwania strupka.
 • Przy kąpieli, myciu głowy lub zmywaniu makijażu staramy się aby detergenty do mycia nie miały styczności z okolicą zabiegową. Po kąpieli bezwzględnie przemywamy usta octeniseptem.
 • Przez cały okres gojenia (ok 2 tygodnie) zabronione jest zrywanie, zdrapywanie, ścieranie łuszczącego się pigmentu. Spowoduje to nieestetyczne ubytki oraz może doprowadzić do zmiany ich koloru.
 • Przez okres minimum 2 tygodni od wykonania zabiegu nie należy korzystać z basenu i sauny oraz nie należy się opalać. Zaleca się również, na okres gojenia, zrezygnować z intensywnych treningów fizyczny.
 • Absolutnie zabronione jest wykonywanie makijażu na lub w bardzo bliskiej odległości okolicy zabiegowej!

Polecamy także

Makijaż permanentny brwi

W salonie Ikhakima Beauty  oferujemy także makijaż permanentny brwi, który dodaje charakteru twarzy i równoważy cały jej wygląd. Jeśli chcesz podkreślić swoje brwi, lub je poprawić – bo może są one nierówne lub przerzedzone, jest to idealny makijaż dla Ciebie.

Makijaż permanentny ust Łódź

Wykonujemy makijaż permanentny ust w Zgierzu, który znajduje się ok. 15 km od Łodzi. Makijaż permanentny ust to piękne, wyraźnie zarysowane usta. Jeśli o takich marzysz zapraszamy wszystkich klientów z Łodzi, Zgierza i okolic.

Możliwość płatności ratalnej

W naszym salonie masz możliwość płatności ratalnej. Wykorzystaj ją na zabiegi od 100 do 5000 zł. 

Nie musisz już dłużej czekać z realizacją swoich marzeń! Przyznawalność to aż 95%.

W gabinecie nie musisz mieć ani karty, ani gotówki. Wystarczy, że zostawisz nam swój numer telefonu, a pracownicy MediPay skontaktują się z Tobą ustalając wszystkie szczegóły. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do zakładki “Płatność ratalna”.