Karboksyterapia to rewolucyjna metoda pozwalająca osiągnąć niezwykłe rezultaty. Ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda. Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych. Używana jest do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, łuszczycą, zaburzeniami krążenia itp.

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg?

Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest przez niewielką igłę podskórnie lub śródskórnie przy pomocy specjalnego urządzenia, która reguluje jego przepływ. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczanie się gazu, dające wrażenie „obrzęku”, zanika ono po kilku minutach. Podczas zabiegu można poczuć niewielki ból, ukłucie i rozpychanie pod skórą. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania siniaków.

Zabieg trwa 15-30 minut w zależności od rejonu ciała objętego zabiegiem.

Działanie​ karboksyterapii

Gaz przenika do okolicznych tkanek, min. mięśni i tkanki tłuszczowej. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Wynikiem tego jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. Karboksyterapia łączy mechaniczny i chemiczny wpływ na komórki tłuszczowe, co prowadzi do ich zniszczenia. Jest to najbardziej efektywna metoda redukcji cellulitu, jaka została do tej pory wynaleziona.
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, gaz jest obojętny dla naszego organizmu. CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu w komórkach oraz wydalany przez płuca.

Rodzaje karboksyterapii:

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia dłoni

Karboksyterapia biust / ramiona

Karboksyterapia brzuch / uda / pośladki

Karboksyterapia - efekty

Redukcja cellulitu
(najskuteczniejsza metoda dostępna na rynku)

Redukcja komórek tłuszczowych, alternatywa dla liposukcji

Minimalizowanie rozstępów (60-80%)

Usuwanie zmarszczek

Rozjaśnianie blizn

Przywrócenie jędrności i elastyczności skóry

Zwiększenie grubości skóry przez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny

Wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

Nasze gabinety​

Przeciwwskazania

Ciężka niewydolność płuc, serca lub nerek

Leczenie inhibitorami anhydrazy węglowej

Zakrzepowe zapalenie żył

Zator tętnicy płucnej

Hemofilia

Stymulator serca

Ciąża i karmienie piersią

Zmiany zapalne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi

Karboksyterapia Cennik

  • Skóra głowy 100 zł
  • Dłonie 50 zł
  • Blizna 50-200 zł
  • Biust / ramiona 100 zł/partia
  • Brzuch / uda / pośladki 150zł/partia

Polecamy także

Zabieg wyszczuplający Fat Killer

W salonie Ikhakima Beauty  oferujemy także zabieg Fat Killer, który w łatwy i szybki sposób  redukuje cellulit oraz tkankę tłuszczową. Działa na każdy rodzaj cellulitu. Dzięki niemu skóra jest zagęszczona, ujędrniona, widocznie zdrowsza.

Karboksyterapia Łódź

Karboksyterapię wykonujemy w Zgierzu, który znajduje się ok. 15 km od Łodzi. To rewolucyjna metoda pozwalająca osiągnąć niezwykłe rezultaty. Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, ujędrnienie skóry. Zapraszamy wszystkich klientów z Łodzi, Zgierza i okolic.

Karboksyterapia to rewolucyjna metoda pozwalająca osiągnąć niezwykłe rezultaty. Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, ujędrnienie skóry
Karboksyterapia czyli terapia dwutlenkiem węgla (zwanym „cudownym gazem”), jest największym przełomem w kosmetologii estetycznej ostatnich lat. Ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda. Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych; używana jest do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, łuszczycą, zaburzeniami krążenia itp.