Keratynowe prostowanie włosów  to zabieg przeznaczony dla osób, które codziennie zmagają się z puszącymi i trudnymi do ułożenia włosami, jak również dla osób które chcą zregenerować i odżywić włosy zniszczone zabiegami chemicznymi. Terapie keratynowe można wykonywać nawet na bardzo zniszczonych włosach ponieważ są to przede wszystkim zabiegi regeneracyjne.

Keratynowe prostowania - na czym polega?

Zabieg keratynowej odbudowy włosów polega na wprowadzeniu keratyny w głąb struktury włosa, za pomocą specjalnej prostownicy.

Keratyna jest podstawowym białkiem włókienkowym, budującym nasze skórę, paznokcie oraz włosy, a to właśnie jej niedobór w lwiej części odpowiada za pogorszenie ich kondycji. W kosmetykach do pielęgnacji włosów również znajdziemy keratynę, ale tym razem będzie to keratyna hydrolizowana. Preparat pozyskuje się masowo z owczej wełny, a rozpuszczalne w wodzie białka pełne są niezbędnych aminokwasów, przede wszystkim siarkowych (metioniny oraz cystyny). Umożliwia to tak głębokie przenikanie hydrolizowanej keratyny w głąb struktury ludzkiego włosa, odbudowanie uszkodzeń powstałych mechanicznie i pod wpływem niekorzystnego działania na kosmyki czynników zewnętrznych.

 

Efekty zabiegu utrzymują się od 2 do nawet 7 miesięcy – zależy to od typu włosów oraz pielęgnacji po zabiegowej. Używanie kosmetyków dedykowanych włosom po terapii keratynowej znacząco wydłuża utrzymywanie się efektu.

Prostowanie keratynowe - wskazania

Włosy suche

Włosy zniszczone

Włosy puszące się

Włosy matowe

Włosy odporne na stylizację

Efekty

Gładkie

Nawilżone

Dogłębnie odżywione

Zregenerowane

Lśniące

Sprężyste

Podatne na stylizację

Lepiej odżywione komórki

Zalecenia po zabiegu

Do pierwszego mycia:

  • Włosy po zabiegu keratynowym myjemy najwcześniej 24h po jego wykonaniu.
  • Nie związuj włosów, nie spinaj ich wsuwkami, klamrami.
  • Nie bierz włosów za ucho, nie zakładaj opasek.
  • Uważaj, aby nie zmoczyć włosów.
  • Nie korzystaj z sauny, solarium, nie wykonuj intensywnych treningów fizycznych – wysoka temperatura ciała wpływa na odkształcenie włosów.

Po kuracji:

  • Po każdorazowym zmoczeniu włosów niezwłocznie wysusz je modelując na szczotkę
  • Po umyciu włosów suszymy je suszarką, tak aby strumień powietrza był skierowany zgodnie ze wzrostem włosów – nie suszymy ich pod włos, nie potrząsamy.
  • Włosy podczas suszenia przeczesujemy szczotką lub grzebieniem.

Strefa fryzjerska

Polecamy także

Zabiegi na włosy

W salonie Ikhakima Beauty oferujemy także zabiegi na włosy. Jeśli marzymy o zdrowych, mocnych i lśniących włosach zapraszamy do naszego salonu.

Keratynowe prostowanie włosów Łódź

Wykonujemy keratynowe prostowanie włosów w Zgierzu, który znajduje się ok. 15 km od Łodzi. Keratynowe prostowanie włosów pozwala nam osiągnąć włosy o jakich marzymy – lśniące, gładkie, proste a przede wszystkim zdrowe. Zapraszamy wszystkich klientów z Łodzi, Zgierza i okolic.

Możliwość płatności ratalnej

W naszym salonie masz możliwość płatności ratalnej. Wykorzystaj ją na zabiegi od 100 do 5000 zł. 

Nie musisz już dłużej czekać z realizacją swoich marzeń! Przyznawalność to aż 95%.

W gabinecie nie musisz mieć ani karty, ani gotówki. Wystarczy, że zostawisz nam swój numer telefonu, a pracownicy MediPay skontaktują się z Tobą ustalając wszystkie szczegóły. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do zakładki “Płatność ratalna”.