Kwas hialuronowy jest związkiem organicznym naturalnie występującym w każdym żywym organizmie. Stanowi on budulec każdej tkanki łącznej. Głównymi miejscami jego występowania u ludzi są: skóra, stawy oraz oko. Dzięki swoim właściwościom odpowiada za prawidłowe nawilżenie oraz zapięcie skóry. Młoda skóra jest bardzo bogata w kwas hialuronowy, jednak z wiekiem dochodzi do jego degradacji. Efektem jest utrata jędrności i gęstości skóry.

Kwas hialuronowy jako wypełniacz

W roli wypełniacza stosowany jest kwas hialuronowy usieciowany. Co to oznacza? Jest to kwas poddany modyfikacji celem wytworzenia między jego cząsteczkami wiązań, dzięki czemu cząsteczki tworzą większe konglomeraty. Kwas ma zdolność zdecydowanie dłuższego pozostawaniu w miejscu implantacji i jest bardziej odporny na działanie rozkładającego go (w naturalny sposób) enzymu – hialuronidazy niż jego natywna forma – kwas nieusieciowany (stosowany w preparatach między innymi do mezoterapii). Charakteryzuje się on bardzo mocnymi właściwościami nawilżającymi!

Kwas hialuronowy - jak wygląda zabieg?

Kwas hialuronowy - jak długo się utrzymuje?

Czas utrzymywania się preparatu w tkance jest kwestią bardzo osobniczą. Przyjęło się twierdzenie, że jest to od 3 do nawet 12 miesięcy. Czas ten uzależniony jest między innymi od częstotliwości korzystania z sauny oraz solarium, ilości przyjmowanych w ciągu dnia płynów, szybkości procesów metabolicznych organizmu, wieku, miejsca iniekcji, indywidualnych predyspozycji organizmu.

Kwas hialuronowy - efekty

kości policzkowe​

Wymodelowanie kości policzkowych pozwoli na optyczne wyszczuplenie Twojej twarzy – nabierze ona nieco ostrzejszych rysów oraz poprawi się jej owal.

żuchwa

Wyraźna linia żuchwy poprawia znacząco kształt twarzy, wysmukla ją i poprawia profil.

broda

Kwadratowy lub cofnięty podbródek zaburza symetrię owalu twarzy, dzięki jego wyciągnięciu poprawisz swój wygląd z profilu oraz dodasz smukłości i pociągłości twarzy.

nos

Dzięki podaniu kwasu hialuronowego możliwe jest optyczne zwężenie nosa oraz wyrównanie jego niedoskonałości – garbów oraz załamań.

podniesienie owalu twarzy

Stelaż hialuronowy poprawi wygląd całej twojej twarzy, skóra stanie się jędrniejsza, bardziej napięta a owal twarzy wyraźnie podniesiony.

bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo-wargowe sprawiają wrażenie „smutnej” twarzy, ich wypełnienie doda młodzieńczego, promiennego wyglądu.

modelowanie
ust

Modelowanie to poprawa kształtu, niwelowanie asymetrii, różnice w wielkości górnej i dolnej wargi, nawilżenie.

powiększanie
ust

Powiększanie służy do uzyskania pełniejszych ust.

Nasze realizacje

Nasze gabinety

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią

Choroby o podłożu autoimmunologicznym

Skłonność do bliznowacenia

Stany zapalne skory

Opryszczka

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Choroby nowotworowe

Polecamy także

Karboksyterapia twarzy i okolic oczu

W salonie Ikhakima Beauty oferujemy także karboksyterapię twarzy i okolic oczu, która stymuluje produkcję kolagenu – poprawiając kondycję skóry twarzy, szyi i dekoltu. W konsekwencji świetnie napina skórę szczególnie w obrębie dekoltu. Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się efektu “zmęczonej twarzy”.

Kwas hialuronowy Łódź

Wykonujemy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w Zgierzu, który znajduje się ok. 15 km od Łodzi. Poprawia on jędrność i gęstość skóry. To z kolei przekłada się na zmniejszenie widocznych zmarszczek i efekt odmłodzonej cery. Wykorzystywany jest także do powiększania i modelowania ust. Zapraszamy wszystkich klientów z Łodzi, Zgierza i okolic.

Możliwość płatności ratalnej

W naszym salonie masz możliwość płatności ratalnej. Wykorzystaj ją na zabiegi od 100 do 5000 zł. 

Nie musisz już dłużej czekać z realizacją swoich marzeń! Przyznawalność to aż 95%.

W gabinecie nie musisz mieć ani karty, ani gotówki. Wystarczy, że zostawisz nam swój numer telefonu, a pracownicy MediPay skontaktują się z Tobą ustalając wszystkie szczegóły. 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do zakładki “Płatność ratalna”.