Najczęstsze błędy w makijażu

Błędy w makijażu sprawiają, że osiągamy efekt odwrotny do zamierzonego. Często zamiast ukryć niedoskonałości, nieświadomie je podkreślamy. Codzienne nakładanie makijażu w pośpiechu nie jest proste i bardzo łatwo o wpadki.

Co najczęściej robimy źle i na co zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu makijażu?

Nasza wizażystka Amelia ma dla Was kilka porad!

1. NIEODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE SKÓRY

Problemy z suchymi skórkami, zważony podkład czy podkreślone zmarszczki?

Nie zawsze winowajcą jest źle dobrany podkład.

Musimy najpierw zadać sobie pytanie: jak wygląda nasza codzienna pielęgnacja?

Kluczem do dobrego makijażu, jest dobra kondycja naszej skóry, dlatego nie należy traktować po macoszemu tego etapu. Zadbaj przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie, bez względu na rodzaj cery. Przyniesie to trwałe i widoczne efekty, a tym samym szansę na lepszy i trwalszy makijaż. Pamiętaj również o dokładnym demakijażu twarzy przed snem. Skóra w ciągu nocy regeneruje się, więc musimy zadbać by była ona dokładnie oczyszczona. Dodatkowo raz lub dwa razy w tygodniu stosuj peeling, który złuszczy martwy naskórek.

2. ŹLE DOBRANY PODKŁAD

Najczęstszym błędem jest nie tylko dobór złej formuły podkładu, ale również jego koloru.

Często okazuje się, że wybrałyśmy za jasny lub za ciemny odcień, ponieważ przy zakupie sprawdzałyśmy kolor na dłoni. Przy wyborze kolejnego,musimy mieć na uwadze, że kolor naszej skóry różni się w zależności od miejsca. Najlepszym sposobem jest testowanie koloru w okolicy szyi i dekoltu. Gwarantuje to nam brak odcięcia, a tym samym efektu maski. Pamiętaj jednak, że niektóre podkłady ciemnieją w wyniku utleniania, dlatego zanim zdecydujesz się na dany kolor, odczekaj kilka minut.

3. ZA DUŻA ILOŚĆ PUDRU MATUJĄCEGO

Puder ma za zadanie utrwalić oraz zmatowić wcześniej nałożony podkład. Niestety taki puder w nadmiernej ilości może sprawić, że skóra będzie wyglądała na suchą i zmęczoną. O czy warto więc pamiętać? Ogranicz ilość pudru do minimum i skup się na strefie T (czoło, policzki i broda), ponieważ tam sebum wydziela się najszybciej. Przy cerze suchej postaw na puder o satynowym wykończeniu. Jeśli mimo tego,nadal czujesz suchość i ściągnięcie na twarzy użyj mgiełki lub toniku nawilżającego, dzięki czemu odświeżysz skórę i zdejmiesz nadmiar pudrowości.