Masaż bańką chińską pomoże pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę i pozbycie się tzw. pomarańczowej skórki. Działa szybko i skutecznie, a efekty są widoczne już po kilku zabiegach. Ten rodzaj masażu to zabieg dla osób, które dbają o swoje ciało, a walka samymi kremami, balsamami nie przynosi efektu. Masaż bańką chińską ma również działania lecznicze. Pomaga w leczeniu takich schorzeń jak:  bóle pleców i kręgosłupa. 

Masaż bańką chińską – na czym polega?

Masaż bańką chińską jest metodą, która polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.
Zabieg rozpoczyna się od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Następnie specjalista przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska. W ten sposób wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu bańka przysysa się do skóry. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych. Działanie próżni powoduje pobudzenie krążenia krwi, szybsze usuwanie toksyn z organizmu oraz rozluźnienie mięśni i uelastycznienie skóry.

Masaż bańką chińską trwa ok. 30 minut. Wybroczyny powstałe po masażu wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do kolejnych zabiegów.

Masaż bańką chińską - jak często wykonywać?

To, jak często należy poddawać się masażowi bańką chińską, zależy przede wszystkim od celu zabiegu. Zaleca się jednak, by powtarzać go w seriach po 10-20 zabiegów – nie rzadziej niż raz na 3 dni. Potem wystarczą już tylko masaże profilaktyczne – najlepiej jeden raz w tygodniu.

Masaż bańką chińską - efekty

Poprawa krążenia krwi

Przyspieszenie metabolizmu

Usuwanie nadmiaru toksycznych substancji

Przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej

Zwiększenie przepływu substancji odżywczych

Zmniejszenie obrzęków

Poprawie działania układu limfatycznego

Lepiej odżywione komórki

Redukcja cellulitu (w każdym stadium zaawansowania)

Zmniejszenie bólu kręgosłupa

Zmniejszenie napięcia mięśniowego

Strefa masażu

Przeciwwskazania

Gorączka nieznanego pochodzenia

Choroby nowotworowe i zakaźne

Padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków

Hemofilia

Stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby

Przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry w miejscu zabiegu (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)

Cera naczynkowa

Niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca

Ciąża

Wiek (nie wykonuje się masażu u osób powyżej 80 roku życia)

Polecamy także

Masaż relaksacyjny

W salonie Ikhakima Beauty oferujemy także tradycyjny masaż. Pobudza on mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy. Pozwól swojemu ciału się zregenerować i zrelaksować.

Masaż bańką chińską Łódź

Wykonujemy masaż bańką chińską w Zgierzu, który znajduje się ok. 15 km od Łodzi. Masaż bańkami chińskimi ma na celu ujędrnić skórę i przywrócić jej młody wygląd, pobudzić krążenie i przepływ limfy. Zapraszamy wszystkich klientów z Łodzi, Zgierza i okolic.